Czajniki do kawy

Czajnik do kawy z długą wylewką ułatwia precyzyjne dozowanie wody, dzięki czemu proces zaparzania kawy, odbywa się z większą dokładnością. Jest to niezbędny sprzęt dla każdego baristy czy to profesjonalnego, czy też domowego. 

Czajnik do parzenia kawy 

Czajnik taki pozwoli ci precyzyjnie przygotować kawę z drip lub inną metodą przelewową. Czajnik taki powinien się charakteryzować dobrym i ergonomicznym chwytem. Dzięki temu masz pewność, że gorąca woda jest pod twoją kontrolą.

Czajnik konewka do kawy

Czajnik z gęsią szyjką może kojarzyć się z konewką. Jej wyprofilowany kształt powoduje odpowiedni przepływ wody. Czajnik taki doskonale sie sprawdzi przy robieniu kawy przelewowej. 

Czajnik do kawy z termometrem

Niektóre takie czajniki mają wbudowany termometr o kontroli temperatury. Do czajnika bez takiego czujnika można zastosować zewnętrzny czujnik. Dzięki temu, że możemy zmierzyć temperaturę, możemy zrobić za każdym razem identyczną pyszną kawę. Można także poeksperymentować z różnymi temperaturami zaparzania.

Czajnik do kawy elektryczny

Występują czajniki elektryczne z precyzyjną regulacją temperatury. Czajniki do kawy na gaz czy na indukcje zazwyczaj mają czujnik temperatury zewnętrzny, który montuje się w pokrywce czajnika.