Młynki do kawy

Prawie każdy zaczyna dzień od pierwszej filiżanki kawy. W sumie to nawet nie wiem, kiedy ostatnio z tego rytuału zrezygnowałem. Na pewno do swojej kawy zawsze używam kawy ziarnistej, którą mielę bezpośrednio przed przygotowaniem. Pewnie tak samo robi większość świadomych osób i przez to kupują kawę ziarnistą.

Młynki do mielenia kawy

Prawdopodobnie jak dokonuje takiej decyzji, to jest świadomy, że stopień mielenia kawy znacząco wpływa na smak naparu.

Jeśli chodzi o kawę, stopień mielenia jest jedną z niewielu zmiennych, które można łatwo zmienić, aby uzyskać idealną filiżankę kawy. Taka zmiana ustawień jest prostsza niż kombinowanie z różnymi filtrami czy składem wody. I tu przychodzi ci z pomocą młynek do kawy z możliwością regulacji grubości mielenia, które możesz naleźć na naszej stronie.

Mielarka do kawy - którą wybrać.

Poszukiwanie nowego młynka do kawy może jednak być trudne. Wybierając mlynek do kawy, musisz zdecydować, czy chcesz mieć młynek elektryczny, młynek nożowy czy młynek ręczny. Przed wyborem możesz przeczytać nasz artykuł na temat młynków

Jaki młynek do kawy?

Ogólnie rzecz biorąc, młynki żarnowe działają lepiej niż młynki z ostrzami, jeśli chodzi o kawę, dlatego większość naszych oferowanych typów to młynki żarnowe.

Ponieważ młynki żarnowe działają w oparciu o dwa obracające się żarna o teksturowanej powierzchni, metoda ta lepiej radzi sobie z małymi, zaokrąglonymi ziarnami kawy. 

Młynek do kawy elektryczny czy młynek ręczny?

Ręczne młynki są znacznie tańsze niż ich elektryczne odpowiedniki.

Zaletą drugą jest to, że są małe i schowasz je do torby. 

Wadą a może i nie wadą, żeby zmielić kawę, musimy kręcić kolbą, co wprawdzie wymaga czasu i wysiłku. Jednakże młynki ręczne dają równe zmielenie i mogą oferować różne ustawienia dla różnych rozmiarów. Ponadto są znacznie cichsze niż młynki ostrzowe elektryczne młynki do kawy.

Młynek elektryczny jest droższy, wygodniejszy. Jednak ciężko go zabrać do pracy lub na wakacje. 

Jeżeli wybierzesz dobrej klasy młynek ręczny, uzyskasz przemiał równie dobry lub lepszy niż w młynku elektrycznym i to za ułamek ceny młynka automatycznego. W naszym sklepie znajdziesz młynki elektryczne profesjonalne do domu i kawiarni, jak i ręczne.