Młynki ręczne

Młynek do kawy ręczny

Ręczne młynki do kawy nie wymagają zasilania z sieci czy akumulatorów. Dzięki zastosowanym przekładniom i mechanizmom, za pomocą siły własnych rąk z łatwością pomielisz nawet twardą kawę. Działa to na zasadzie takiej, że do górnej części młynka wsypuję się ziarna kawy i kręcąc kolbą, ziarna w komorze mielenia są miażdżone przez żarna młynka.

Młynek do kawy ręczny żarnowy

Młynki ręczne wyposażone są w żarna do mielenia kawy. Żarna w młynkach ręcznych są w kształcie stożka. W młynkach ręcznych żarna mogą występować ceramiczne lub stalowe. Oba materiały charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Proces mielenia w obu zastosowanych materiałach jest taki sam.  

Ręczny młynek do kawy z regulacją mielenia.

Młynki żarnowe mają tę przewagę nad innymi młynkami, że można w nich regulować grubość mielenia. Regulacja grubości mielenia odbywa się zazwyczaj już poprzez przygotowany mechanizm przez producenta. Regulacja polega na regulacji szczeliny pomiędzy dwoma żarnami, przez którą przechodzi zmielona kawa. Większa szczelina to znaczy, że kawa będzie grubiej zmielona, mniejsza szczelina to znaczy, że kawa będzie drobniej zmielona.

Młynek do kawy drewniany czy z tworzywa?

Obudowy młynków zazwyczaj wykonuje się z drewna lub tworzywa sztucznego. Wybór zawsze zależy od kupującego i jego gustu. Podobnie jak młynki plastikowe młynki drewniane nie wymagają jakiejś szczególnej pielęgnacji i konserwacji. Drewniane młynki dobrej jakości są już zabezpieczone i gotowe do pracy od razu po zakupie.