Dobra kawa ziarnista

05 / 04 / 2020

Szukam dobrej kawy? Szukam mocnej kawy do ekspresu kolbowego. Jaką delikatną kawę polecacie? Czy lepiej kupić kawę ziarnistą czy mieloną? Dostaję mnóstwo tego typu pytań. Postanowiłem to uporządkować i pomóc ci w wyborze odpowiedniej kawy.

5 najważniejszych rzeczy, żeby kupić dobrą kawę.

  • Zawsze kupuj całe ziarna kawy 

Jeżeli nie masz młynka - to go zdobądź. Kawa z ziaren zdecydowanie zapewnia lepszy smak i aromat. Szukaj młynka żarnowego. Nożowe młynki do mielenia kawy się nie nadają. Jeżeli masz tylko młynek nożowy lepiej jest kupić kawę mieloną.

  • ​Szukaj daty palenia- zawsze kupuj świeżą kawę. 

Poszukaj daty palenia na opakowaniu i kupuj najbardziej świeżą kawę. Kawa nie powinna być starsza niż 7 dni. Niestety wielcy producenci nie informują o dacie palenia kawy. Tym samym kawa taka mogła być palona nawet 5 lat temu.

  • Sprawdź skąd pochodzi kawa

Trzymaj się z daleka od kaw, które nie mają określonej lokalizacji. Brak określenia pochodzenia oznacza, że jest to mieszanka kawy nieznanego pochodzenia i producent próbuje to ukryć.

  • 100% kawy w paczce.

Czy na torebce naprawę trzeba pisać, że jest to 100% kawy w kawie? Producenci wykorzystują takie slogany, aby odwracać uwagę od jakości ziaren w paczce. Takie napisy powinny eliminować zakup.

  • Etykieta z bezużytecznymi informacjami

Paczka wypełniona informacjami typu, że jest świetna i to najlepsza kawa na świecie powinna kawę dyskwalifikować. Etykieta w dobrej kawie, powinna być wypełniona wartościowymi informacjami na temat kawy.

  • Kupuj kawę od małych palarni. 

Małe palarnie mogą zapewnić ci świeży i doskonały produkt. Testuj różne palarnie. Jeżeli znajdziesz kawę, którą lubisz, ta sama kawa z innej palarni będzie smakować inaczej. Możesz także poprosić o zmielenie kawy przed wysyłką. 

Najlepsza kawa do ekspresu automatycznego

Do ekspresu, który robi kawę espresso, latte, cappuccino wybieraj kawy, które są zazwyczaj oznaczone na opakowaniu jako do espresso. Proces tworzenia i palenia tych kaw jest inny niż do tradycyjnego parzenia. Mogą to być kawy jednorodne oraz blendy kawowe. Kupuj kawę świeżo paloną i w ziarnach.

Do ekspresów automatycznych wybieraj kawy ciemniej palone. 

Najlepsza kawa do ekspresu kolbowego

Kawa z ekspres kolbowego  zależy w dużej mierze od jakości kawy, młynka, ekspresu oraz sprawnego baristy. Do takich ekspresów nadają się kawy z oznaczeniem do espresso. Bez dobrego młynka żarnowego nie da się zrobić dobrego espresso. 

Podsumowanie

Oczywiście wybór odpowiedniej kawy zależy od preferencji smakowch. Jednak kierując się przedstawionymi zasadami masz pewność że otrzymasz produkt świeży i smakujący jak prawdziwa kawa. 

 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii